• Noc 16x9
  • Léto

Aktivity a výlety

Friesovy boudy jsou díky své poloze ideálním výchozím místem, jak v zimním, tak v letním období pro výlety a túry různých stupňů obtížnosti. Přímo asi 100 m nad boudou protíná skiareál Krkonošská magistrála, spojující Špindlerův Mlýn s Pecí pod Sněžkou. Na naší nejvyšší horu Sněžku je to necelých 9 km. Vzdálenost k horní stanici lanovky na Pláně (Přední planinu) je 5 km a do Pece pod Sněžkou 8 km.  K pomyslnému středu Krkonoš tzv Bufetu na Rozcestí je to pouhé 2 km.

V poslední době správa parku KRNAP vzhledem k stále větší popularitě horských kol otvírá a zpřístupňuje tyto cesty též cyklistům.Jedna z posledních je z Výrovky na Luční boudu, kolem níž se rozprostírá unikátní přírodní památka krkonošská tundra a přímo vedle boudy pramení Bílé Labe.

Pro milovníky adrenalinu stojí za zmínku údolí Klínového potoka (na mapě značeno též jako Malé Labe), který se nachází přímo pod Friesovkami a kde naleznete několik vodopádů, ale jsou zde též cvičné lezecké skalní stěny.

Pro ty, kterým připadá, že výletů a aktivit bylo již dost, můžeme doporučit zajít nad boudu do hotelu na wellness a bazén. Případně vedle na Andulu do pivovaru a nebo si jen tak sednout s kávou či grogem na zápraží, kochat se výhledem do krajiny a večer posedět u táboráku a s dětmi opéct buřta.

Aktivity a výlety